piątek, 6 grudnia 2013

Daniel Radcliffe - pierwsze zdjęcie Igora!

W sieci zadebiutowały właśnie pierwsze zdjęcia z planu "Frankensteina" Paula McGuigana. Przedstawiają one Daniela Radcliffe'a w charakteryzacji i ubiorze z IXX wieku. Harry Potter ma wcielić się w filmie McGuigana w rolę Igora - asystenta Frankensteina. Na pierwszy rzut oka nie widać, żeby nowy Igor był w jakiś sposób zdeformowany; nie ma garbu, zeza czy złamanego karku, co zdaje się odróżniać tę postać od koślawych poprzedników (m.in. Dwight Frye we "Frankensteinie", Marty Feldman w "Młodym Frankensteinie", Bela Lugosi w "Synu Frankensteina"). Jak twierdzą twórcy, Igor ma być centralną postacią "Frankensteina" i to z jego perspektywy opowiadana będzie historia. I, jak wieść niesie, Radcliffe porusza się w pozycji wyprostowanej tylko na planie - popijając dietetyczną Colę - w filmie jego postać ma być jednak garbusem (zwróćcie uwagę na nieco podwyższone lewe ramię), czego chyba wszyscy po Igorze oczekują. Ciekawe jaką drogą pójdzie Radcliffe kreując swoją postać, wszak mierzy się z kultowymi / klasycznymi rolami poprzedników. Czy pójdzie w kierunku aktorskiej szarży? Może będzie to seplenienie, charczenie, zwariowany sposób bycia, dziwny sposób poruszania się, gestykulacji, mimiki? Patrząc na zdjęcia, na humorystyczne podejście do postaci Igora chyba się nie zapowiada. Na wszelkie pytania odpowie i sytuację rozjaśni dopiero trailer, ale na ten musimy poczekać dobre kilka miesięcy. Produkcja "Frankensteina" ma ruszyć pełną parą od marca 2014. W dalszej części wpisu zdjęcie całej sylwetki Radcliffe'a, zdjęcia dotychczasowych "Igorów" oraz krótkie info o obsadzie i reżyserze...  Oto z kim przyjdzie zmierzyć się Danielowi Radcliffe'owi,
czyli szybki przegląd klasycznych "Igorów":

Fritz / Dwight Frye, "Frankenstein" 1931 r.


Karl / Dwight Frye, "Narzeczona Frankensteina" 1935 r.


Ygor / Bela Lugosi, "Syn Frankensteina" 1939 r.
i "Duch Frankensteina" 1942 r.


Daniel / J. Carrol Naish, "Dom Frankensteina" 1944 r.


Eyegore / Marty Feldman "Młody Frankenstein" 1974 r.

W obsadzie nowego "Frankensteina" Paula McGuigana, obok Daniela Radcliffe'a, znaleźli się: James McAvoy, Jessica Brown Findlay, Andrew Scott oraz Bronson Webb. McGuigan wyreżyserował do tej pory m.in. "Push", "Zabójczy numer" oraz dwa odcinki brytyjskiego serialu "Sherlock", z czego jeden  ("A Scandal in Belgravia")  zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych sezonów. Na marginesie mówiąc, McGuigan z planu "Sherlocka" ściągnął do swojego nowego filmu Andrew Scotta, kreującego w serialu o detektywie wszech czasów, jedną z kluczowych, najlepiej rozpisanych i najlepiej zagranych postaci. Premiera "Frankensteina" w reżyserii Paula McGuigana zaplanowana jest na 2015 rok.
 

1 komentarz:

  1. Paul McGuigan to sprawny reżyser. Śledząc filmografię można zauważyć że swobodnie czuje się w każdym gatunku. Jeżeli chodzi o Radclifa to czas żeby jego manager wyszukał jakąś rolę w innej stylistyce.

    OdpowiedzUsuń