sobota, 27 lipca 2013

"Frankenstein's Army" - poznajcie Zomboty!

Jakiś czas temu na blogu prezentowałem rysunki potworów do filmu „Frankenstein’s Army”, tymczasem na oficjalnej stronie filmu znalazł się bardzo interesujący dział koncepcyjny o nazwie „Zombots”. Dział zawiera nie tylko nowe rysunki potworów Frankensteina, które pojawią się w filmie (na trailerze widać niektóre z nich), ale i nadzwyczaj intrygujące opisy. Prawdopodobnie w samym filmie nie będzie o tym żadnej wzmianki, ale każdy z tych paskudnych potworów okazuje się mieć swoją genezę powstania i, czasami doprawdy "wzruszającą" historię ;). Poznajcie Zomboty Frankensteina i pamiętajcie, że w czasach wszędobylskiego CGI, wszystkie one zostały wykonane ręką człowieka, a nie grafika! ;) Pod względem designu moim osobistym faworytem jest Mosquito Man widniejący na oficjalnym plakacie „Frankenstein’s Army”, z kolei najbardziej wzruszyła mnie historia Propellerheada – zombota ze śmigłem samolotu w miejscu głowy, napędzanego paliwem lotniczym…


PROPELLERHEAD
Austriak Olaf Baer zawsze marzył aby wstąpić do Luftwaffe, jednak potężnych rozmiarów ciało pozbawiło go złudzeń. Pewnego dnia został zabity przez grad alianckich kul. Jego zwłoki posłużyły Frankensteinowi do zbudowania Propellerheada – zombota ze śmigłem samolotu w miejscu głowy, napędzanego paliwem lotniczym. Poniekąd marzenie Olafa Baera o lataniu spełniło się... ZOBACZ Propellerheada w akcji!

BURNT MATCH MAN
Viktor znalazł martwego niemieckiego żołnierza, którego ciało zaczęły już rozszarpywać zwierzęta. Doktor pozbierał co mógł i pozszywał żołnierza z powrotem. Już wtedy wiedział, że najlepsze do eksperymentów są świeże ciała. Prototyp tego zombota musi być stale podłączony pod generator prądu, by mógł funkcjonować... i zabijać. ZOBACZ Burnt Match Mana w akcji!

CRYPT MONSTER
Radziecki żołnierz Boris Belanov stracił połowę czaszki w wyniku postrzału przez niemieckiego snajpera wiosną 1945 roku. Jego potężne ciało bardzo szybko zyskało nowe życie w postaci Crypt Monstera – bezmyślnej, silnej bestii stworzonej przez doktora Frankensteina, i trzymanej w podziemnych labiryntach. Jego czaszka nie zawiera mózgu ani oczu; zastępują je czujniki światła i świecące diody, zapewniające Crypt Monsterowi optymalną skuteczność w ciemnych tunelach. Jest to jeden z najbardziej cenionych potworów Frankensteina, oddany ochroniarz jego eksperymentów i jego samego.

DRAGGER
Jedna z przeciwpiechotnych min odłamkowych (Schrapnellmine) eksplodowała, gdy niemiecki żołnierz Ethan Hummel instalował ją wzdłuż linii frontu. Nieszczęśnik został rozerwany na dwie części, pozbierany przez doktora Frankensteina i przeznaczony do pilnowania laboratorium, jako kuriozalna, pełzająca kreatura.W gotowym filmie zamiast hełmu Dragger nosi na głowie coś jakby... minę głębinową - ZOBACZ ZDJĘCIE 

EVA ZOMBOT
Pielęgniarka polowa Eva Behrens, zwabiona tajemniczym sygnałem radiowym, wraz ze swoim plutonem wpadła w śmiertelną pułapkę. Szalony Frankenstein zmodyfikował jej mózg czyniąc z niej medycznego drona.

HAMMERHEAD
Matka Frankensteina zaprowadziła go w dzieciństwie do oceanarium, gdzie przyszły szalony doktor z fascynacją obserwował morskie, zabójcze stworzenia. Największe wrażenie zrobił na nim rekin-młot. Po latach wspomnienia powróciły, a ich efektem było stworzenie ostatniego zombota: przerażającego pół-rekina, pół-człowieka, w całości perfekcyjnego zabójcy. 

MACHETE WORKER
Machete Worker, w odróżnieniu od innych zombotów, składa się z ciał wielu martwych żołnierzy z obydwu walczących stron, dzięki czemu jest zabójczą mieszaniną nazistowskiego okrucieństwa i ideałów socjalistycznych. Przeciwników rozszarpuje na strzępy za pomocą ostrych ramion. 

MOSQUITO MAN
Felix Eicke - bliski współpracownik Adolfa Hitlera został wysłany do nadzorowania prac doktora Frankensteina. Niestety, został przypadkowo porażony prądem, a jego ciało posłużyło za stelaż do stworzenia Mosquito Mana – istoty wyposażonej w ostre, głęboko drążące wiertła. Oficerowie SS, przekonani przez Frankensteina, sądzą, że Felix Eicke wciąż żyje, tylko na wsi, na którą postanowił nieoczekiwanie uciec.

THE WALL ZOMBOTS
Jeden z pierwszych zombotów Frankensteina, tworzonych dla Fuhrera. Niepowstrzymany, cechujący się brutalną agresją.

 RAZOR TEETH
Po śmierci rodziców, Marc Abel wstąpił do SS, skąd wykradł go doktor Frankenstein i mianował na swojego asystenta. Wspólnie rabowali masowe groby w poszukiwaniu ciał do eksperymentów. Gdy jeden z potworów szalonego doktora wyrwał Marcowi gardło, Frankenstein wcielił swojego zaufanego asystenta do armii zombotów, tworząc z niego miażdżyciela czaszek, o nazwie Razor Teeth.

 T35
Aleksandr Pirogov wstąpił do Armii Czerwonej i poniósł śmierć z rąk niemieckich żołnierzy. Doktor Frankenstein przerobił jego gigantyczne ciało na machinę bojową T35 z wielką swastyką na torsie (odebraną Niemcom, którzy go zabili), wyposażoną w wielkie działo zdolne torować sobie drogę przez całe armie wrogich żołnierzy.

Źródła zdjęć:


tłumaczenie (amatorskie :) opisów: Rafał Donica

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz