piątek, 7 lutego 2014

Komiks "Doll & Creature" (2009)

Kolejny już raz monstrum Frankensteina zostaje przepuszczone przez popkulturową maszynkę do mielenia klasyki. Tym razem słynny potwór na imię ma Gristle, na głowie nosi długie czarne włosy, na tyłku jeansy, jego oczy świecą na czerwono, jego ciało składa się w 50% ze stalowego egzoszkieletu - a ma to miejsce na łamach czteroczęściowego komiksu pod tytułem "Doll & Creature", autorstwa Ricka Remendera. Czasy obecne, wielka metropolia, rodzą się podejrzane religie, panuje ogólny niepokój, szerzy hedonizm i anarchia. Do tego dochodzi śmiertelne zagrożonie pod postacią narkotyku Grey Matter(*). Pod jego wpływem uzależnieni zamieniają się w krwiożercze monstra nazywane Hydesami. Biznesmen Pyrus, wraz z doktorem Frankensteinem pracuje nad lekiem dla uzależnionych, a do walki z plagą tworzą monstrum o imieniu Gristle, któremu doktor ma użyczyć własnego umysłu. Podczas zabiegu asystuje im Modo - kaleki wybryk natury powstały z części odpadowych swojego brata Gristle'a.


Nieoczekiwanie Pyrus okazuje się być nie tylko mocno uzależnionym od Grey Matter osobnikiem, stoi także na czele kartelu produkującego niebezpieczny narkotyk i nie tylko nie ma zamiaru leczyć uzależnionych, ale postarać się, by Grey Matter jeszcze szybciej i na trwałe zamieniało ich w Hydesów. Monstrum-Gristle wyrusza w miasto by wybić uzależnione od narkotyku potwory i dopaść Pyrusa, który zabił doktora Frankensteina. W walce towarzyszy mu oślepiona przez krwiożercze monstra, owinięta bandażami niczym seksowna mumia - dziewczyna, tytułowa Doll. W krwawym finale dojdzie do braterskiego starcia między pozbawionym nóg i jednej ręki Gristle'em i okutym w mechaniczną zbroję Modo, pragnącym wyrównać rachunki za to, że został zrobiony z odpadków po Gristle'u i poświęcił swoje ciało, ulegając rozległym poparzeniom podczas narodzin brata. W dalszej części wpisu okładki wszystkich czterech numerów "Doll & Creature" oraz wybrane, najefektowniejsze strony... 

* - Dokładnie tak samo ("Grey Matter") nazywała się firma, której współzałożycielem był Walter White, bohater kultowego serialu "Breaking Bad".

Zobacz także:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz