piątek, 30 listopada 2012

Sherlock Holmes vs Frankenstein

Kilka tygodni temu na facebookowym profilu CinemaFrankenstein (zerknij tutaj) opublikowałem plakat do francuskiego filmu "Sherlock Holmes vs Frankenstein". Wówczas potraktowałem ów poster jako ciekawostkę / fan-art, nie dowierzając, że taki film ktoś faktycznie kręci. Tymczasem, dość nieoczekiwanie, w sieci pojawił się teaser, do którego obejrzenia zapraszam w dalszej części wpisu. Znajdziecie tam też kilka słów o niezbyt skomplikowanej fabule i dwie ciekawostki produkcyjne, z których jedna każe zadać sobie pytanie, czy naprawdę mamy do czynienia z zapowiedzią filmu... 


Krótko o fabule (za serwisem holmes-frank.com): Akcja osadzona ma być w 1898 roku. Sherlock Holmes i Doktor Watson przyjeżdżają do położonej w Niemczech miejscowości Darmstadt, gdzie ktoś rozkopuje groby i kradnie części ciał. Podejrzany jest każdy, a zwłaszcza mieszkańcy pobliskiego zamku Frankenstein! Film ma być thrillerem detektewistycznym utrzymanym w gotyckim klimacie. Choć zaprezentowane w fragmenty sugerują niskobudżetową produkcję telewizyjną z kiepską muzyką, pod względem wizualnym nie jest najgorzej, i, co istotne, jest trochę gore.    


Ciekawostki:
- Według IMDb czas trwania filmu "Sherlock Holmes vs Frankenstein" wynosi... 2 minuty. Jeśli to prawda, to biorąc pod uwagę trwający 1,5 minuty teaser, do obejrzenia w gotowym filmie zostało nam 30 sekund. A może to faktycznie cały film... ot, taka krótkometrażówka - sugeruje to lista płac na końcu "teasera".

- Według tego samego serwisu, reżyser filmu Gautier Cazenave jest również jego producentem, scenarzystą i montażystą. Jest to jednocześnie jego pierwszy raz we wszystkich tych dziedzinach.


Źródła zdjęć:
http://mcmurdoscamp.wordpress.com/2012/05/29/sherlock-holmes-vs-frankenstein/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz