wtorek, 25 lutego 2014

Frankenstein Slot

Na pewno każdy z was kojarzy automaty do gier stojące na stacjach benzynowych lub w podejrzanych kontenerach i innych budkach z napisem CASINO 24h. Jeśli tego rodzaju rozrywkę (ja nie ogarniam, jak można marnować czas i pieniądze stojąc godzinami przed slotem, wciskając jeden guzik, i mieć z tego satysfakcję), polecam Slot oparty na motywach frankensteinowskich, wykonany z niezwykłą dbałością o wysoką jakość graficzną. Zagrać można TUTAJ - dla czystej rozrywki lub na prawdziwe pieniądze. A jeśli nie chcecie ryzykować popadnięcia w uzależnienie od hazardu, TUTAJ możecie bezpiecznie obejrzeć film, na którym gra ktoś inny. Materiał podesłał MOLQ.






piątek, 21 lutego 2014

Nawiązania #33 - Gra "Powrót do przyszłości"

Taki oto screen z gry "Back to the Future" podesłał Dawid Gryza. Nie jest to nawiązanie stricte filmowe, bo to, jakby nie patrzeć, gra komputerowa, ale że na podstawie filmu, załapuje się do mojego działu Nawiązań ;). Na ścianie oprócz plakatu z "Frankensteina" Jamesa Whale'a wisi plakat z filmu "Weird Science" ("Dziewczyna z komputera"), który to film sam w sobie także nawiązuje do "Frankensteina".


Aż 140 innych nawiązań do mitu Frankensteina (z lat 1932-2012)
czeka na ciebie w książce "Frankenstein 100 lat w kinie".
Nawiązania zebrane w książce, podobnie jak inne treści,
nie są i nie będą publikowane na blogu.

niedziela, 16 lutego 2014

Nawiązania #32 - "W czym mamy problem?"

Syn głównej bohaterki pracuje w wypożyczalni Video i jest miłośnikiem kina grozy. W swoim pokoju ma poduszkę z nadrukowanym plakatem "Narzeczonej Frankensteina", a na półce figurkę monstrum (pierwsza z lewej), a także Draculi i Człowieka wilka. Ciekawostką jest fakt, że w rolę chłopaka wcielił się Matthew Liilard, który dwa lata później "wykorzystał" swoją wiedzę i pasję w filmie "Krzyk" Wesa Cravena ;) 


wtorek, 11 lutego 2014

Nawiązania książkowe #3 - Wszystko jest względne

Nawiązanie podesłał Marek Jankowski - wielkie dzięki! Stephen King - "Wszystko jest względne. 14 Mrocznych opowieści", nowela "W sali egzekucyjnej", strona 119.


 "Mówił z nosowym akcentem.
Był łysy miał tylko wianuszek włosów wokół uszu.
Nosił małe okulary. Escobar wyglądał jak meksykanin.
Kobieta wyglądała jak Elsa Lanchester z Narzeczonej Frankensteina''

piątek, 7 lutego 2014

Komiks "Doll & Creature" (2009)

Kolejny już raz monstrum Frankensteina zostaje przepuszczone przez popkulturową maszynkę do mielenia klasyki. Tym razem słynny potwór na imię ma Gristle, na głowie nosi długie czarne włosy, na tyłku jeansy, jego oczy świecą na czerwono, jego ciało składa się w 50% ze stalowego egzoszkieletu - a ma to miejsce na łamach czteroczęściowego komiksu pod tytułem "Doll & Creature", autorstwa Ricka Remendera. Czasy obecne, wielka metropolia, rodzą się podejrzane religie, panuje ogólny niepokój, szerzy hedonizm i anarchia. Do tego dochodzi śmiertelne zagrożonie pod postacią narkotyku Grey Matter(*). Pod jego wpływem uzależnieni zamieniają się w krwiożercze monstra nazywane Hydesami. Biznesmen Pyrus, wraz z doktorem Frankensteinem pracuje nad lekiem dla uzależnionych, a do walki z plagą tworzą monstrum o imieniu Gristle, któremu doktor ma użyczyć własnego umysłu. Podczas zabiegu asystuje im Modo - kaleki wybryk natury powstały z części odpadowych swojego brata Gristle'a.


Nieoczekiwanie Pyrus okazuje się być nie tylko mocno uzależnionym od Grey Matter osobnikiem, stoi także na czele kartelu produkującego niebezpieczny narkotyk i nie tylko nie ma zamiaru leczyć uzależnionych, ale postarać się, by Grey Matter jeszcze szybciej i na trwałe zamieniało ich w Hydesów. Monstrum-Gristle wyrusza w miasto by wybić uzależnione od narkotyku potwory i dopaść Pyrusa, który zabił doktora Frankensteina. W walce towarzyszy mu oślepiona przez krwiożercze monstra, owinięta bandażami niczym seksowna mumia - dziewczyna, tytułowa Doll. W krwawym finale dojdzie do braterskiego starcia między pozbawionym nóg i jednej ręki Gristle'em i okutym w mechaniczną zbroję Modo, pragnącym wyrównać rachunki za to, że został zrobiony z odpadków po Gristle'u i poświęcił swoje ciało, ulegając rozległym poparzeniom podczas narodzin brata. W dalszej części wpisu okładki wszystkich czterech numerów "Doll & Creature" oraz wybrane, najefektowniejsze strony... 

* - Dokładnie tak samo ("Grey Matter") nazywała się firma, której współzałożycielem był Walter White, bohater kultowego serialu "Breaking Bad".


poniedziałek, 3 lutego 2014

Nawiązania #31 - "Toyland Premiere"

W unikatowej (z powodu koloru!) krótkometrażówce Disneya z 1934 roku chodzi mniej więcej o to, że Święty Mikołaj urządza paradę połączoną z imprezą, na której gośćmi są gwiazdy kina tamtych czasów: m.in. Flip i Flap, Tarzan, Bing Crosby oraz monstrum Frankensteina o rysach, oczywiście, Borisa Karloffa. Flip i Flap próbują podjadać tort, a monstrum gorliwie go broni tłukąć po łapach słynnych komików i wrzeszcząc na nich. Cała krótkometrażówka do obrzejrzenia tutaj.


Aż 140 innych nawiązań do mitu Frankensteina (z lat 1932-2012)
czeka na ciebie w książce "Frankenstein 100 lat w kinie".
Nawiązania zebrane w książce, podobnie jak inne treści,
nie są i nie będą publikowane na blogu.